İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün genelgesi gereğince, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz Başkanlığında İlçemiz ve İnebolu İlçesi halk ve muhtarlarının katılımı ile vatandaşla buluşma toplantısı gerçekleştirildi.

        İnebolu’da gerçekleştirilen toplantıya; İlçemiz Kaymakam vekili İnebolu Kaymakamı Abdullah Atakan ATASOY, , Doğanyurt Belediye Başkanı Ahmet KAYA, İnebolu Belediye Başkanı Engin UZUNER İlgili Kurum Müdürleri, ilçelere bağlı muhtarlar ve halk katıldı.

        Muhtarlar ve halkın şikâyet, talep ve önerilerini dinlemek üzere düzenlenen toplantının hepimize katkısı, faydası bulunduğunu belirten Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz “ Birinci faydası, gelecek talepleri, sorunları sizlerden bire bir dinlemiş oluyoruz. İkincisi, yaptığımız hizmetlerin gerçekten ne kadar yerine ulaştığını görmek imkânımız oluyor. Üçüncüsü de bizim imkânlarımız nedir? Sizlerin bakış açısı nedir? Aradaki bu iletişim konusunu da çözmüş oluyoruz. Sizler burada bulunan kurum müdürlerimizden hangi konularda bilgi almak istiyorsanız ve talepleriniz nelerse bire bir sormuş olacaksınız. Daha sonraki aşamada sizlerin taleplerinizi toplayacağız ve toplantımızın son aşamasında ise kurum müdürlerimiz sizlerden aldıkları sorular ve şikâyetler hakkında açıklamalarda bulunacaklar. Bu toplantının da 2018 yılının sonunda yapılıyor olması sizler için bir fırsat olduğunu düşünüyorum, en azından 2019 yılı ile ilgili yapacağımız yatırım programlarını planlama imkânımız olacak” dedi.
 
        Valimiz Sayın Yaşar KARADENİZ'in giriş konuşmasından sonra  Kaymakam A. Atakan ATASOY İnebolu-Doğanyurt İlçeleri hakkında genel bir bilgilendirmede bulundu.
 
        Toplantıda İnebolu ve Doğanyurt ilçelerinin çöp, kanalizasyon, elektrik, su, alt yapı, grup yolları ile asfalt ve yol yapımı talepleri, orman emvali ile bozulan yolların onarılması, bariyer çalışmalarının devam etmesi, Köylere Hizmet Götürme Birliği makinalarının bakımı yapılması için tamir ekibi görevlendirilmesi, Şantiye şefliği kurulması, dere yatağına istinat duvarı yapılması, İnebolu limanı ve balıkçı barınağı hakkında bilgi istemi, tarım ürünlerinin ilçede işlenmesinin sağlanması, tarihi yapıların turizme kazandırılması, yurt binasının yapılması, tiyatro şiir ve benzeri faaliyetler için salon tahsisi, istek ve talep konuları görüşüldü.